PORADNA INTRA

Vítáme vás na stránkách naší poradny Intra.

Máte-li dotaz, vyplňte prosím formulář na http://www.intra-lekarna.cz/kontakt/ nebo klikněte ZDE. Dotazy, které nám zašlete předáme spolupracujícím lékařům a odborníkům a odpověď Vám zašleme co 48 hodin. Tato služba a poradna je bezplatná. Vaše údaje jsou v bezpečí. Přečtěte si také časté otázky a odpovědi. Upozorňujeme, že Intra je potravinový doplněk, ne lék. Doporučujeme proto konzultaci s vaším osobním lékařem, informujte jej prosím o všech potravinových doplňcích, které užíváte. Veškeré níže uvedené informace o Intra, Nutria a dalších doplňcích stravy Lifestyles jsou jen informativního charakteru a nenahrazují odborné vyšetření vašeho lékaře. Vzhledem k nařízení Evropské unie ES 1924/2006 není možné uvádět téměř žádné informace. Pro konkrétní dotazy k produktům prosím využívejte email: info@intra-lekarna.cz nebo náš kontaktní formulář. Děkujeme za důvěru. Níže si přečtěte některé z odpovědí na vaše dotazy…

logo-intra3

Dobrý den, zdravím. Sám užívám Intru, cítím se lépe, sportuji a upravil jsem váhu – podařilo se mi zhubnout 17 kg. Jsem nad míru spokojený, chci se optat. Mám 8-letého vnoučka, od malička ho trápí astma a tedˇ mu zjistili že má reflux, v jídle se vrtá. Mohl by užívat Intru.Předem děkuji za odpovědˇ. Z pozdravem M.H. Uherské Hradiště.

Dobrý den pane Miroslave,
děkujeme za krásnou a potěšující zprávu. Dovolujeme si ale poradit – užívejte dál především Intru a Nutria dlouhodobě a preventivně, Fiber Life nadále. Dlouhodobě se vám to stonásobně vrátí. Vnouček by měl být léčen a užívat léky na astma. Ano, pro celostní léčbu doporučujeme uřívat dlouhodobě INTRU, cca. 5-10 ml INTRA ( 2 x denně na lačno) a NUTRIA 1 kapsli denně s jídlem (obsahuje selen, vit. C a E a fytonutrienty) a případně Omega 3. U potíže „reflux“ je doporučováno vynechat sladké a dráždivé jídla. Doporučujeme více zásaditých potravin, doporučujeme také pít jen neslazené nápoje – ideální je kojenecká voda s přidáním několika kapek citónové šťávy, ližky Intry apod.). Vnouček může užívat 5-10 ml INTRA ( 2 x denně na lačno, nebo okamžitě při potížích s refluxem a pálením žáhy). Snažte se vyhýbat stresu. Dodržujte pitný režim – klikněte zde.

lifestyles intra Independent distributor

Dobrý den, nedaří se nám s manželem počít miminko, myslíte ze nám může pomoci INTRA?
Děkuji za odpověď. Mirka Miklová

Dobrý den paní Mirko, princip fungování INTRY na osm systémů lidského těla může mít pozitivní vliv na početí nejčastěji v kombinaci s více faktory. Problematice neplodnosti a životnímu stylu je věnován tento odkaz – klikněte zde. Známe několik maminek, které z nějakého důvodu nemohli mít miminko a dnes tvrdí, že díky INTRA otěhotněli. INTRA je unikátní a čistě přírodní přípravek s vysokou biologickou aktivitou 23 velice kvalitních a důležitých bylinek. Zejména funkce vyrovnávající homeostázu (JIN a JANG) napraví v organismu nějaký „blok – nerovnováhu“,  která může být příčinou vašeho problému. Takže vyzkoušejte a dejte nám vědět! Problematice vejcovodů jsou věnovány také tyto odkazy – klikněte zde.

logo-intra3

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda může být tento přípravek prospěšný dvouletému chlapci s leukemií. Například jako podpůrná léčba při chemoterapii. Jsou v tomto ohledu s přípravkem zjištěny nějaké zkušenosti? Děkuji, Saly

Ano máme s tím zkušenosti. S ohledem na vysoce kvalitní složení a účinky tonika INTRA chlapci určitě prospěje. Výrobek je určen pro děti od 3 let. Napište prosím svůj telefon a svůj email na adresu firmy infor@intra-lekarna.cz. Spojíme se s Vámi na přímo a probereme aktuální stav chlapečka a možnosti. Reference našich klientů naleznete zde.

logo-intra3

Dobrý den, chtěl jsem se poradit s hemoroidy. Co doporučujte?

Doporučujeme se objednat v KOLOPROKTOLOGICKÉ AMBULANCI. Z pohledu bylinek Intra a preparátů dietních užívat denně až 2-3 kalíšky Intry, s obědem 1-2 kapsle Nutria antioxidanty (obsahuje speciální fytonutrienty a extrakty z ovoce a zeleniny a SELEN), navíc doplnit vitamín C ( 500 mg). Také mast Pilex se osvědčila. Dodržujte pitný režim – klikněte zde. Více o  problematice hemoroidů najdete zde. 

logo-intra3

Dobrý den, mám silný zánět šlach. Bral jsem 14 dní Prednizon, který mi nevyhovoval, přerušili jsme užívání. Ted beru Flamexin, methotrexate, 7,5mg týdně a acidum folicum 10 mg týdně. Léčba probíhá již 3 měsíc a zlepšení je mizivé. Stále jsou šlachy bolestivé. Nějak si nevím rady a jsem z celé situace poněkud špatný. Mohu brát Intru ke všem těmto lékům? Co by jste mi poradil, aby se léčba urychlila? Děkuji moc za radu. Jana Mašková

V Intře jsou tradiční čínské byliny ve vysoké kvalitě. Na váš zdravotní problém bude mít vliv hned několik z nich, zejména kozinec blanitý, lesklokorka lesklá, kurkuma a kustovnice možná i slzovka. Díky těmto bylinám je pozitivní vliv Intry na záněty velice častý! Máme s tím dlouhodobé dobré zkušenosti. Věřím, že pomůže také na zánět vašich šlach. Kombinaci s vašimi léky se nemusíte obávat, není tam žádná kontraindikace. Jen na jednu věc si dejte pozor, na začátku užívání počítejte s možnou zvýšenou bolestí – pokud bude, je to ale pozitivní okolnost začátku působení
bylinek, protože se Vám začnou čistit tkáně od toxinů a volných radikálů. Aby bylo navyknutí Vašeho organismu na Intru co nejpříjemnější, snižte na úvod dávkování. Začněte první týden 5 ml a druhý týden 10 ml, třetí týden 20 ml, čtvrtý týden 28 ml a po měsíci užívání (4 týdnech) již denní dávku podle vzorce 28 ml = 65 kg přepočteného na vaši váhu: 0,40 ml x vaše hmotnost. Věřím, že vám zánět do dvou až tří měsíců ustoupí.

logo-intra3
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mi Intra může pomoci při „léčbě“ glaukomu ( 12 let si kapu do obou očí TRAVATAN ) a při únavě a dalších negativech z důvodu nepravidelné pracovní doby ( denní a noční služby ). Děkuji. T.

Doporučuji Vám dlouhodobé užívání Nutria a Intra. Intra je čistě přírodní přípravek z těch nejvzácnějších bylin. Nemůžeme Vám zaručit, že Vám na glaukom Intra pomůže, Intra je doplněk stravy, ne lék. Faktem je ale, že vyčištění tkání také v blízkosti oka od volných radikálů díky silným antioxidantům a tím posílení imunitních faktorů může mít pozitivní vliv. Ono v těle to funguje tak, že příčina může být úplně jinde a proto celostní přístup přípravku, působení na 8 systémů a hlavně jeho vliv na homeostázu (srovnání JIN a JANG energií v těle) Vám právě udělají dobře. Dejte nám vědět.

logo-intra3
Dobrý den, mám bezlepkovou dietu, chci se zeptat zda mohu používat Intru, a zda mi může nějak pomoci.
Děkuji za odpověď. Petr

Dobrý den pane Petře, Intra uklidňuje zanícené sliznice, napomáhá k hojení a detoxikuje organismus. Je vhodný i pro Vás a je nutné jej užívat dlouhodobě – minimálně 4 až 6 měsíců bez přerušení.

logo-intra3

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda může Intra užívat i osmnáctiměsíční dítě a případně jaké by bylo dávkování? Na jiných stránkách jsem četla, že do šesti let je užívání pro děti nevhodné. Dcera je alergička a rozhodla jsem se situaci řešit jinak, než antihistaminiky. Velice vám děkuji za odpověď. Bára

Odpověď jsme konzultovali se SZÚ. Jak je již na webu vícekrát uvedeno, Intra je doplněk stravy vhodný pro děti od 3 let. O věkovém omezení 3 let rozhodl SZÚ. Nicméně autor Intry Dr. Leung doporučoval Intru dětem, už od dvou let. Závěrem lze říci, že zpětné reakce od matek využívajících Intru u malých dětí jsou velmi pozitivní. Dávkování se upravuje podle tělesné hmotnosti. Osoba vážící 32 kg = 15 ml Intry. Upravte tedy dávku podle váhy dítěte.

logo-intra3

Dobrý den, v současné době kvůli potravinovým alergiím ( i na laktózu) užívám Chlorellu a Mladý ječmen. Mohu při užívání Intry tyto doplňky vynechat? Děkuji S pozdravem Jana 

Chlorella a obilní klíčky obsahují poměrně velké množství bílkovin, esenciálních aminokyselin, řadu vitamínů, minerálů a látek ovlivňující hormonální tvorbu aj. Jsou tedy vhodným doplňkem stravy všude tam, kde je nedostatek výše uvedeného. Intra je vyvážený extrakt 23 tradičních bylin, kde technologické zpracování zachovává vše cenné a dochází ke vzájemnému posílení jednotlivých efektů použitých bylin. Hlavním efektem je čistící – detoxikační efekt a efekt stimulující přirozené hojivé a regenerační fyziologické procesy v organizmu. Přes obsah cenných biologicky aktivních látek si Intra neklade za prvořadý cíl doplňovat, ale harmonizovat a optimalizovat funkce k dosažení zdraví a předcházet nemocem.

logo-intra3

Dobrý den, užívám přípravek teprve druhý týden a celkem se mi zhoršily problémy a bolesti kloubu, únava a hodně se osypávám na obličeji a krku…Je možná, taková prvotní reakce?? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, vzhledem ke skutečnosti, že nemám bližší informace o Vaší zdravotní anamnéze, nemohu zaujat konkrétní doporučení. Nicméně příznaky, které popisujete jsou zcela běžné při zahájení užívání. Svědčí o skutečnosti, že u Vás začaly probíhat detoxiokační procesy a některé z účinných látek obsažených v Intře začaly u
Vás působit v oblastech, kde došlo u Vás v minulosti ke zdravotním problémům. Snižte proto okamžitě dávkování opět na 5 ml každé ráno 15 minut před jídlem a postupně navyšujte každý týden o 5 ml až na doporučenou denní dávku odpovídající Vaší váze (65 kg odpovídá 30 ml denní dávky). Určitě nepřerušujte užívání, pokud budete mít pocit, že po snížení dávky potíže přetrvávají, snižte denní dávku až na 5 ml s postupným navyšováním každý týden o 5 ml až na doporučenou denní dávku odpovídající Vaší váze. Chce to trpělivost a pravidelnost ve užívání. Pokud budete chtít další nebo bližší informace napiště na info@intra-lekarna.cz, abychom se mohli spojit.

logo-intra3

Dobrý den, synovi (28 let) diagnostikovali autoimunitní hepatopatii. V říjnu jde na další kontrolní odběry, pokud budou jaterní výsledky horší, lékař ji naordinuje kortikoidy a imunosupresiva. Nyní drží přísnou jaterní dietu, pije čaj ze semínek ostropestře. Je možné, aby užíval Intru? Děkuji za odpověď. K.

Dobrý den,u všech autoimunních onemocnění doporučujeme podávat Intru v postupně narůstajících dávkách a podávat řadu měsíců.Užívání Intry je v případě Vašeho syna vhodné, neboť Intra obsahuje mimo bylinky které chrání játra a jsou výborné při jaterních onemocněních. Intra pozitivně ovlivňuje funkci jater, hojí, regeneruje jaterní buňky a může tedy pozitivně ovlivnit i celkový zdravotní stav pacienta. Doporučené dávkování: první týden 5 ml ráno na lačno cca 15 před jídlem a následně zvyšovat dávku každý týden o 5 ml, až se dostanete na denní dávku dle váhy (28 ml na 65 kg).

logo-intra3

Dobrý den, potřebovala bych vědět něco více o produktu INTRA, zda je vhodný pro diabetiky. Děkuji. S pozdravem V.

Jak je to s užíváním INTRA bylinného nápoje při cukrovce? Po dlouholetých zkušenostech s našimi klienty, je nutno upozornit uživatele trpícími cukrovkou, aby začali užívat u tekuté formy od 5 ml Intry denně. Nápoj INTRA obsahuje ovocnou šťávu INTRA s obsahem 3 gramy cukru na jednu unci dávky (1 unce = 28,5 ml, odměrku dodáváme současně k výrobku INTRA), která je nesmírně důležitá jako pomocník při vstřebávání extraktů bylin na buněčné úrovni. INTRA kapsle obsahují aktivní bylinné složky v sušené formě a neobsahují žádný přidaný rafinovaný cukr, jen přírodní cukr obsažený v dodatečně přidaných krystalcích výtažků vysušené pomerančové šťávy, který představuje méně než 0,5 gramu na dvě kapsle. Při užití INTRA kapslí společně s vodou se pomerančové krystalky smíchají v žaludku s tekutinou a tak vytvoří pomerančovou šťávu, která blahodárně spolupůsobí při procesu vstřebávání bylinek v lidském těle. Intra kapsle neobsahuje žádné tuky a bílkoviny, obsah uhlovodanů ve dvou kaplích je 0,5 g. Intra kapsle neobsahuje želatinu( bílkoviny) a tuky, jen stopové množství maltodextrinu ( uhlovodan – forma kukuřičného škrobu ) a oxid křemičitý. Obě tyto složky působí jako přirozené sladidlo. Intra je čistě organický výrobek, všechny rostliny jsou vyluhovány procesem extrakce a obsahují standardizované výtažky bylin.

Výhody INTRY v kapslích – cestovní forma, která nevyžaduje uložení v lednici, na rozdíl od tekuté formy. Každý pacient trpící cukrovkou by měl vědět, že 28 ml preparátu INTRA tekutá obsahuje 0 g bílkovin, 3 gramy uhlovodanů( původem z cukru) a 0 gramů tuků. Kalorická hodnota je 12 cal. Cukry obsažené v tekuté formě Intra jsou složeny s 60% glukozou a 40% fruktozou .Botanické koncentráty v Intra nezpůsobují zvýšení hladiny cukru v organizmu.Diabetici mohou konzultovat výše uvedené informace se svým dietologem. Více najdete zde.

logo-intra3

Dobrý den, mohla by mi Intra pomoci i na časté záněty močových cest? Tyto záněty mám už skoro 18 let , vyzkoušela jsem už všechno možné, ale nějak nic nepomáhá a záněty se pořád opakují. Děkuji za odpověď. Petra K.

Dobrý den paní Petro.
Při dlouhodobém a pravidelném užívaní Intry a s kombinací s dalšími doporučeními, ano. Nelze však garantovat kdy nastane zlepšení stavu, u každého je to individuální. Prostudujte si tento odkaz – klikněte zde.

Dovolte abychom Vám před naší odpovědí a další konzultací položili několik otázek:

  • Jak často užíváte antibiotika? Léčíte se na cukrovku a další vážné nemoci? Jaké doplňky stravy a léky jste užívala(užíváte)?
  • Užíváte léky nebo doplňky na posílení imunity? Léčila jste se na zánět ledvinných pánviček, nebo selhání funkce ledvin? Léčíte se na neplodnost? Máte vrozenou vadu močového ústrojí?

Pokud jste navštívila ošetřujícího lékaře, jistě vám předepsal léky a dal následující doporučení. Dodržovat pravidelný pitný režim, který je důležitý zejména v letním období. Být v klidu a teple. Měli bychom zejména dát pozor, aby oblast podbřišku a zad v oblasti ledvin byla v teple. Pravidelně močový měchýř vyprazdňovat. Dostatečná hygiena apod.

Preparáty Intra a Nutria můžete začít užívat již dnes, nezapomeňte na pitný režim – 9 sklenic ( 300 ml) nesycené vody denně. Děkujeme Vám za zájem o Intru a těšíme se na odpovědi. Před tím, než začnete Intru dlouhodobě užívat, proveďte si analýzu – Jak se dnes cítíte INTRA 23 bylin.

Tělo každého člověka a to, co se děje uvnitř, se velmi liší. To znamená, že výsledky se u každého člověka budou rovněž rozcházet. Obecně se dá říci, že jedna třetina lidí zaznamená zlepšené pocity – pocity pohody – během tří týdnů. Druhá třetina tyto pocity zaznamená během čtyř až osmi týdnů a poslední třetina během osmi až dvanácti týdnů. Obecně se doporučuje, abyste Intru vyzkoušeli užívat nepřetržitě po zkušební dobu minimálně tří až čtyř měsíců, než sami určíte, jestli vám užívání přináší zlepšení.

pitný režim Nezbytný při užívání Intry je pitný režim – klikněte zde.

Mám rakovinu konečníku. Užívám chemoterapii v tabletách. Co doporučíte a jak to dávkovat? M.

Doporučujeme třikrát až šestkrát denně odměrku Intry, dvakrát denně kapsle Nutria s jídlem. Padesát procent denní stravy by měla tvořit syrová a pařená zelenina.

logo-intra3

Jak je to s používáním preparátu v těhotenství. Jen v rychlosti jsem pročetla seznam obsažených bylinek a minimálně žen-šen tuším není pro těhotné vhodný.

Po konzultaci s lékařem Vás mohu ubezpečit, že Intru můžete bez problémů užívat po celou dobu těhotenství a je to i vřele doporučováno. Žen-šenu je v Intře tak nepatrné množství, že to těhotenství nemůže nijak ublížit. Navíc Intra obsahuje látky a enzymy, které si v průběhu těhotenství tělo vybírá.

logo-intra3

Upozorňujeme, že Intra je potravinový doplněk, ne lék. Doporučujeme proto konzultaci s vaším osobním lékařem, informujte jej prosím o všech potravinových doplňcích, které užíváte.

VÝROBKY UVEŘEJNĚNÉ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH JSOU SCHVÁLENY JAKO DOPLŃKY STRAVY. NEJSOU LÉKEM – NELZE JE ZA PŘEDEPSANÉ LÉKY ZAMĚŇOVAT – ANI NEMAJÍ SCHVÁLENÉ LÉČIVÉ ÚČINKY.

Na dotazy odpovídali: MUDr. Jiří Přistál, Dr. ing. Marek Druri,  Paul Kramer R.N.C.,  Prof.dr.hab.Stanislaw Wysocki, Ing. Tomáš Činčala